Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy.

Dva primánci Ondra Topka a Barborka Plevová se probojovali až do celostátního kola Pangey. Ondra byl velmi úspěšný, skončil 5. Nečekal to a je za to rád. Baruška skončila 30. Oba si zaslouží velkou pochvalu!

19.06.2023
Z čeho máme radost

V celostátním finále bylo 300 účastníků, v naší kategorii bylo kolem 50 dětí. Začátek soutěže byl opožděn kvůli chybějícím účastníkům z Opavy. V této době, co jsme čekali na naše protivníky z Opavy, měli organizátoři proslov, který se týkal hlavně toho, že test je sestaven tak, aby se nedal stihnou a ať si nic neděláme z toho, že všechny příklady nespočítáme...To tedy nebyl příliš povzbudivý start. Kolem 10. hodiny začalo testování. V testu bylo 20 úloh a čas na test byl 60 minut, to vychází 1 úloha na 3 minuty. Takže opravdu fofr. Pomohlo mi asi to, že hraji šachy a jsem zvyklý se soustředit a využívat čas doslova do poslední sekundy. A pak asi pomohlo i to to, že rád čtu, úlohy jsou zadávané jinak, než např. v matematickém klokanovi. Po obědě byl program, během kterého organizátoři opravovali naše testy. Doprovodný program byl opravdu velice zajímavý. Přednášku pro nás měl pan Milan Halousek, který vyprávěl o tvorech ve vesmíru. Poté nám přednášel hrabě František Kinský. Třetí přednáška se týkala ZOO, přednášel pan Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha. Poté k nám krátce zavítal pan Vladimír Kořen, který nám vyprávěl, jak se točí Zázraky přírody. Po této krátké přednášce následovalo udílení cen. Ceny předával například pan Karel Janeček. Ceny byly pro první tři účastníky z každé kategorie. Zajímavá cena byla 200 tisíc pro školu, z které soutěžilo nejvíce úspěšných dětí. Průběh soutěže popsal Ondřej Topka

Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Matika motiv.PNG.