Návštěva z partnerské školy z Kypru
Od 5. do 9. února máme na Jírovcovce návštěvu z Kypru v rámci programu Erasmus+.


08.02.2024
Partnerské školy

Naši a kyperští studenti už se znají, protože naše skupina byla v kyperské škole v listopadu 2023. Celý program je zaměřený na wellbeing a psychickou pohodu. Jde o stav celkové osobní pohody, která umožňuje učitelům i žákům věnovat svou energii učení a nevyčerpávat se stresovými situacemi a učí/ učí se efektivně. V projektu se žáci naučí, jak si rozvrhnout učení, jak odpočívat, jak je důležitý spánek, zdravá strava, jak zařadit do svého denního programu tělesné aktivity a podobně.
K tomu mají ještě další doplňkové aktivity: Kyperští hosté navštívili několik vyučovacích hodin u nás, absolvovali lekci jógy, jeli si prohlédnout Český Krumlov a Prahu, v Českých Budějovicích si prohlédli historické město a interiéry radnice. V pátek bude celý program zhodnocen a všichni obdrží certifikáty o účasti v programu. Loučení bude smutné, ale věříme, že alespoň některé z česko-kyperských dvojic budou kontakty i nadále udržovat, alespoň prostřednictvím sociálních sítí.


Návštěva z partnerské školy z Kypru Návštěva z partnerské školy z Kypru kypr 2.jpg.Návštěva z partnerské školy z Kypru kypr 3.jpg.Návštěva z partnerské školy z Kypru kypr 4.jpg.Návštěva z partnerské školy z Kypru kypr 5.jpg.