Na zemanský dvorec a do venkovské osady
Když je škola plná budoucích studentek a studentů a konají se přijímačky, mají naše současné třídní kolektivy možnost vydat se do terénu.


16.04.2024
Školní akce

Pro třídu 2.A připravila paní učitelka Jana B. exkurzi do Archeoskanzenu v trocnovském areálu. Co tam můžete i vy vidět, pokud areál navštívíte, popisuje českobudějovické muzeum, pod které tento vzdělávací objekt patří:

Nový areál v rodišti Jana Žižky z Trocnova přibližuje období konce 14. století, interaktivně ukazuje stavby a dobové stavební postupy. Věrná rekonstrukce historických objektů slouží k expozičním a vzdělávacím účelům.

Archeoskanzen modeluje výsek zástavby středověké vesnice a prezentuje vzhled staveb a život v období přelomu 14. a 15. století. Samotný areál s velkým podílem ruční práce a s uplatňováním dobových technologií, především opracováním dřeva a tvorbou střech, je rozdělen na dva prohlídkové okruhy.


Na zemanský dvorec a do venkovské osady Na zemanský dvorec a do venkovské osady Trocnov 1.jpg.Na zemanský dvorec a do venkovské osady Trocnov 3.jpg.Na zemanský dvorec a do venkovské osady Trocnov 4.jpg.