Co se dělo nad 64 šachovými poli?

Během posledních měsíců 2. pololetí proběhlo několik šachových turnajů, kde reprezentovali naši studenti.

03.07.2024
Z čeho máme radost

Mistrovství ČR školních týmů

25. 6. 2024 bylo v hlavním sále Kongresového centra ve Zlíně odstartováno Thomapex MČR školních týmů z celé republiky v kategoriích 1. stupeň, 2. stupeň a střední školy.

Proti sobě nastoupily čtyřčlenné týmy, které změřily síly v devítikolovém přeboru hraném tempem 2 x 20 minut na partii + 5 s na tah.

Náš tým ve složení Zdeněk Chval (3. A), Jakub Šimon Šimůnek (6. E), Martina Šťastná (8. E) a Daniela Nagyová (7. E) byl nasazený jako pátý a po náročných partiích obsadili 6. místo v kategorii středních škol.

Mimo šachový program si pro šachisty a jejich doprovody pořadatel připravil i bohatý program, např. simultánku nebo komentovanou prohlídku mrakodrapu.

Odkazy:

Mistrovství ČR juniorek a dorostenek

Ve dnech 9. - 16. 3. 2024 proběhlo v Jaroměřicích nad Rokytnou Mistrovství ČR juniorek a dorostenek. 10 dívek v kategorii do 18 i do 20 let hrálo společně v uzavřeném turnaji každá s každou jednu partii.

Daniela Nagyová skončila druhá jak v kategorii do 18 tak i do 20 let. Vítězka si mohla vybrat, zda chce reprezentovat ČR jako nominovaná hráčka na červnovém Mistrovství světa juniorek (do 20 let) v Indii, na podzimním Mistrovství světa do 18 let v Brazílii nebo na srpnovém Mistrovství Evropy do 18 let v Praze. Vybrala si Mistrovství Evropy. Daniela Nagyová jako druhá v řadě si vybrala Mistrovství světa juniorek v Indii.

Mistrovství světa juniorek v Indii

Do Indie Daniela vyrazila poslední květnový den spolu s mistrem ČR do 20 let a svým otcem. Byla to náhoda, že si ji organizátoři při slavnostním zahájení vybrali, aby vylosovala barvy pro juniory i juniorky. Každý den přijížděli na zahájení kola různí hosté. Např. zahájení 1. kola se zúčastnil mimo jiné i exmistr světa Višvanáthan Ánand. V jeden den pak přijel indický ministr s početným vojenským doprovodem.

Domácí Indie, kde šachy zažívají velký boom, měla mezi hráči a hráčkami početné zastoupení. Mistrovství světa juniorek se zúčastnilo 99 hráček. Daniela v 11 kolech celkem 4x zvítězila, 3x remizovala a 4x prohrála. Získala tedy 5,5 b z 11 možných a obsadila 57. místo.

Pro Danielu to byla čest reprezentovat ČR a zároveň dobrá příležitost sbírat další šachové zkušenosti, které uplatní v dalších turnajích, jejichž vrcholem bude účast na srpnovém Mistrovství Evropy v Praze.

Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_8041.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7892.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7818.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7591.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7396.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7483.jpg.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7356.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_7279.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_6883.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_6859.JPG.Co se dělo nad 64 šachovými poli? DSC_6673.JPG.