Jaderná maturita
Dan, Vojta a Matěj se úspěšně zúčastnili Jaderné maturity.


25.05.2022
Školní akce

Ve dnech 11.-13. května se po dvou koronavirových letech opět uskutečnila v JE Temelín prezenčně akce Jaderná maturita, které se naši žáci pravidelně účastní. Tentokrát nás zastupovali Daniel Sebastian Gribbin  a Vojtěch Palkoska ze septimy a Matěj Ševčík ze 3.A. 

Jírovcovka je partnerskou školou skupiny ČEZ, což nám umožnilo se zúčastnit. Nejdřív jsme si vyslechli přednášky o fungování jaderné elektrárny z úst odborníků na každou její konkrétní část. Nechybělo ani zamyšlení nad budoucností energetiky. Druhý den následovala prohlídka uvnitř kontrolovaného pásma včetně strojovny s turbínou a elektrickým generátorem. Akce byla završena vědomostním testem, ve kterém Matěj Ševčík vybojoval skvělé 2. místo. Nejen, že jsme se dozvěděli mnoho nového, ale jsme i moc rádi, že se nám naskytla příležitost vidět jadernou elektrárnu zevnitř.

Vojta Palkoska


Jaderná maturita image002.jpg.Jaderná maturita image003.jpg.Jaderná maturita image005.jpg.Jaderná maturita image004.jpg.Jaderná maturita image006.jpg.Jaderná maturita image007.jpg.