Záložka do knihy spojuje školy v Česku a na Slovensku
Čtrnáctý ročník česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy" oživil vzdělávání a zahájil spolupráci mezi Gymnáziem v Českých Budějovicích a Základní školou Pavla Križku v Kremnici.


10.11.2023
Školní akce

 Výměna balíčků obsahujících záložky do knih přinesla nejen radost, ale i výtvarnou a literární výzvu pro žáky. Aktivity v obou školách překonaly prvotní očekávání. Výměna záložek se stala formou sdílení, ale i podnětem pro literární tvorbu. Žáci primy se ponořili do psaní deníku o dobrodružství na opuštěném ostrově, rozvíjejíce kreativitu a schopnost vyjádření. Starší žáci se zaměřili na laminaci záložek, jejich podpora před zasláním záložek na Slovensko byla přínosná. Projekt nejen propojil na dálku 2 zahraniční školy, ale i podpořil fantazii a tvořivost primánů, sekundánů a terciánů. Věříme, že kreativní pokračování započatého "deníku ze ztroskotání na ostrově", který zahájila prima a poslala kamarádům na Slovensko, bude mít ve slovenštině pokračování .


Záložka do knihy spojuje školy v Česku a na Slovensku Záložka do knihy spojuje školy v Česku a na Slovensku záložky 3.jpg.Záložka do knihy spojuje školy v Česku a na Slovensku záložky 1.jpg.