Týden zdravých dobrot a Erasmus+
Další projekt z programu Erasmus+ probíhal na Jírovcovce v týdneu od 21. února. Je do něj  už od loňského roku zapojená současná třída tercie, která loni vinou pandemie spolupracovala jen online v prostředí eTwinningu s italsou a portugalskou třídou.


25.02.2022
Co se u nás děje

 Studenti se mají postupně setkat v účastnických zemích. Na sklonku února k nám přijely paní učitelky z Itálie, aby si prohlédly školu, její výukové metody a aby na vlastní oči viděly, jak na Jírovcovce téma projektu s názvem Seasonal.Glocal zpracováváme. Carmela, Mariagrazia a Giusy strávily nejvíce času právě s tercií. Nejen, že se hned v úvodu od tercie dozvěděly o našich lokálních potravinách, ale mohly je i ochutnat a seznámit se s recepty například na povidla a povidlové koláče, modrý mák a makové koláče, perníčky a techniku jejich zdobení ap. Nezapomněli jsme ani na náš vývozní artikl - pivo. A jelikož máme skrze rodiče studentů tercie vazby na pivovar Samson, mohly se naše hostky podívat do pivovaru a vyslechnout si při exkurzi mnoho zajímavostí z historie i současnosti výroby piva a pivovaru od samotného ředitele závodu. Obědy návštěvě poskytla školní jídelna, což je rovněž něco, co v Itálii není zrovna rozšířené. Celý program pak uzavíral náš tradiční Trh zdravé výživy. Tercie vytvořila plakáty, ale hlavně prodávala zdravé jídlo, které sami žáci upekli a uvařili. Celá akce zahrnovala i osvětu, protože u prodejních stánků dostal slevu na zdravou svačinku ten, kdo znal odpovědi na odborné otázky ze zdravé výživy a stravování. Část tercie už se těší na opětovné setkání s italskými učitelkami a tentokrát i s jejich žáky v dubnu v Itálii.

Za zdárný průběh akce patří největší poděkování tercii, její třídní učitelce Tereze Hniličkové, naší milé školní jídelně, p. řediteli pivovaru Samson, paní učitelce Ichové, která s tercií připravovala Trh zdravé výživy a dalším učitelům, kteří zvali italskou návštěvu do svých hodin.


Týden zdravých dobrot a Erasmus+